6.6 C
Bratislava
pondelok, 8 marca, 2021

Bioaktívne peptidy – riešenie pre naše zdravie

Dôležité momenty

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Čo robila moderátorka v dome Roba Opatovského?

Pár dní na to, ako vyšla Robová nová skladba Tajný recept aj s videdoklipom je tu nová milá verzia....

7 tipov na tie najkrajšie letné zážitky na Liptove

Leto na Slovensku môže mať veľa podôb. Zážitky z nádhernej prírody, výlety lanovkami, adrenalín na atrakciách, relax pri vode, skvelé...

Médiá sú zaplavené informáciami o víruse SARS-CoV-2 a o ochorení Covid-19. Je to pochopiteľné, pretože pri nákaze môže ísť aj o fatálne zlyhanie organizmu, obzvlášť u ľudí s narušenou imunitou.

Spoločnosť Cell Core Laborartory sa dlhodobo zaoberá molekulárnou biológiou a výrobou životne dôležitých orgánovo špecifických bioaktívnych peptidov, ktoré sú základnými stavebnými prvkami ľudského organizmu. 

Vzhľadom na to, v akej dobe žijeme, je nanajvýš nutné uvedomiť si podstatu biologických a biochemických procesov pri fungovaní nášho tela a orgánov, ako aj významu dopĺňania potrebných látok výživou, nevynímajúc peptidy. Tie bežnou stravou do tela nedostávame a poškodené, alebo chýbajúce peptidy v bunkách tak spôsobujú starnutie, poškodený imunitný systém a akútne aj chronické ochorenia.

Laboratóriu sa podarilo vyvinúť trojkombináciu preparátov na účinný boj s koronavírusom a iné špeciálne preparáty na regeneráciu poškodených buniek. Desiatky takýchto setov už spoločnosť poskytla Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku a DSS Pezinok. V tomto článku sa však chceme venovať najmä chronickým ochoreniam, ktoré zvyšujú riziko ťažkého priebehu ochorenia Covid-19 a ktoré aj bez ohľadu na sezónne vírusové a bakteriálne ochorenia sťažujú život pacientov a mnohokrát aj samé o sebe vážne ohrozujú život.

V minulosti sa už prostredníctvom orgánovo špecifických bioaktívnych ultrafiltrátov Reconvel podarilo zrekonštruovať bunky orgánov pacientov rôznych ochorení, čím sa dosiahlo zlepšenie ich zdravotného stavu.

Funkčnosť produktov – bioaktívnych peptidových ultrafiltrátov Reconvel, vysvetľuje ich princíp fungovania. Využívajú totiž tzv. homing, tiež odborne nazývaný „orgánová špecificita“. Jedná sa o to, že pokiaľ evidujeme zdravotný problém s niektorým orgánom v ľudskom tele, prostredníctvom výživového doplnku Reconvel sa dá dodať do orgánu presne to, čo potrebuje. Ako je to možné?

„Účinné látky dodávané do krvného obehu pacienta pochádzajú z rovnakého orgánu juvenilných – veľmi mladých zvierat, ktorý u pacienta vykazuje problémy. Takýmto spôsobom mu dokážeme pomôcť a regenerovať ho. Pre skutočne účinné procesy v organizme pri používaní preparátov je podstatných týchto päť základných skutočností:

1. Najmenšie proteínové reťazce – peptidy, z ktorých sú poskladané väčšie proteínové reťazce (z nich bunky a z buniek orgány), sú identické u všetkých stavovcov – vrátane človeka.

2. Pri spracovaní našou technológiou – ultrafiltráciou, sú všetky účinné látky ktoré podávame pacientovi  pod jazyk natoľko malé, že sa veľmi rýchlo vstrebú priamo do krvného riečiska a čo je najdôležitejšie, aj priamo do buniek cez membrány v bunkových stenách v príslušnom orgáne.

3. Vďaka tomu, že dbáme na to, aby spracovávaná substancia nikdy neprekročila teplotu 40 stupňov Celzia, peptidy ktoré dodávame do orgánov sú bioaktívne – živé. Takéto peptidy dokážu bunky prijať najlepšie a ich účinok je, na rozdiel od účinku syntetických peptidov, dlhotrvajúci.

4. Organizmus a jeho bunky sú schopné rozpoznať, ktorý peptid patrí do ktorého orgánu. Bunka si vezme z krvi len tie peptidy, ktoré do nej patria a ktoré jej chýbajú.

5. Užívanie preparátu perorálne a sublinguálne, čiže pod jazykom, je oproti užívaniu prehltnutím ďaleko účinnejšie. Žalúdočné šťavy totiž zlikvidujú bioaktivitu peptidov a rozložia ich na jednotlivé aminokyseliny, ktoré musí následne bunka znova prácne poskladať. Naproti tomu peptid, ktorý pod jazykom vošiel priamo do krvného riečiska, je v kompletnej, naviac v živej forme pripravený pre naviazanie sa na proteíny vo vnútri bunky. Bunka tak dostane hotový stavebný prvok určený na jej regeneráciu.

Potrebné je ešte poukázať na to, že obsahom ultrafiltrátov nie sú len peptidy, ale aj rôzne mukopolysacharidy, minerály, vitamíny a iné anorganické látky, pochádzajúce z rovnakého orgánu, ktorý regenerujeme. Keďže pochádzajú z rovnakého, naviac mladého a zdravého orgánu, priehľadná tekutá dvojmililitrová „mixtúra“ dodaná do krvného riečiska pacienta, zaručene obsahuje všetko, čo poškodený orgán potrebuje a z čoho je zložený“, opisuje Prof. Pavel Babušík, CSc., Dr.h.c. – vedúci výskumu a vývoja Cell Core Laboratory.

Profesor Babušík, zakladajúci člen laboratória pre produkty značky Reconvel, sa viac než tridsať rokov venoval výskumu v domácich aj v zahraničných renomovaných výskumných centrách, v oblasti genetiky a mikrobiológie. Viac než desať rokov sa venuje peptidom a ich účinku na ľudský organizmus. Okrem viacerých svetových prvenstiev, ktoré zaznamenal vďaka svojím objavom v tejto oblasti, je priekopníkom vo využívaní synergií orgánových peptidových ultrafiltrátov s ultrafiltrátmi z rastlín. V tejto oblasti pracuje na zvyšovaní účinnosti produktov s kolegom Mgr. Bohušom Obertom, PhD. V aplikačnej praxi sa spolu s pánom Milanom Čižmárom – súčasným riaditeľom spoločnosti, venujú aj ochoreniam ako je poškodenie centrálneho nervového systému, autoimunitným ochoreniam, ale aj zvyšovaniu výkonu vrcholových športovcov. 

Na svete je málo laboratórií, ktoré sa venujú produkcii bioaktívnych peptidových ultrafiltrátov. Vyčnievajúca kvalita produktov Reconvel je medzi nimi nepochybná a objektívne merateľná. „Oproti všetkým peptidovým ultrafiltrátom, s ktorými sme sa doposiaľ stretli, či sa jednalo o švajčiarske, alebo francúzske, naše ultrafiltráty pozostávajú z menších častíc. Filtrujeme ich do veľkosti 5 kilodaltonov (jednotka molekulovej hmotnosti). Po ultrafiltrácii majú peptidové reťazce veľkosť menšiu, ako milióntina milimetra. Okrem veľkosti molekúl, je to aj koncentrácia peptidov, ktorá výrazne prevyšuje ostatných výrobcov, pretože v prípade produktov Reconvel je minimálne 2,5 násobne vyššia, než pri ostatných dostupných výrobkoch na svete. Pre porovnanie možno uviesť, že koncentrácia peptidov u ostatných výrobcov je 40 – 200 mikrogramov na mililiter, zatiaľ čo v produktoch Reconvel je to 500 – 4500. “, vysvetľuje profesor. 

„Okrem poskytnutia maximálnej kvality a účinnosti, aj za cenu vyšších nákladov na výrobky, sme s profesorom pri návrhu portfólia našej výroby dbali na to, aby lekári mohli vybrať svojim pacientom čo najcielenejší produkt pre konkrétnu diagnózu. To je možné len pri širokej palete produktov. Napĺňame totiž princípy osobnostnej medicíny, čiže zloženie preparátov prispôsobujeme každému pacientovi na základe zistenej príčiny poškodenia jeho organizmu tak, aby sme rekonštruovali bunky orgánov, spôsobujúce ochorenie. Široké portfólio produktov má tiež tú výhodu, že v dnešnej dobe internetu si nejeden pacient vyberá produkt pre seba sám. Aj preto máme už teraz 21 druhov perorálnych peptidovývch ultrafiltrátov a 11 druhov krémov z radu špeciálnej kozmetiky“, uvádza Ing. Karol Školník – zakladateľ Cell Core Laboratory.

Značka Reconvel, má štyri základné produktové línie. Prvá z nich má 6 produktov zameraných na regeneráciu životne dôležitých orgánov a žliaz, centrálneho nervového systému a pohybového aparátu. Ďalších 6 produktov tejto rady obsahuje rastlinné produkty na podporu hormonálnej rovnováhy, na povzbudenie fyzickej stránky organizmu, psychiky, chuti do života a na zlepšenie výkonu ťažko fyzicky, ale aj psychicky pracujúcich a športovcov. Stimulačné rastlinné preparáty, pôvodne vyvinuté pre pacientov s dlhotrvajúcimi vážnymi chorobami, sa veľmi dobre osvedčili aj pre zdravých ľudí, ktorí žijú pod veľkým pracovným vypätím a potrebujú udržať alebo zvýšiť výkon. V dnešnej dobe sú nároky, napríklad, na pracovný výkon manažérov také vysoké, že dochádza k enormnému vyčerpaniu aj „zdravých ľudí“. Veľkú perspektívu majú aj produkty pre športovcov, ktoré výrazne zvyšujú výkon a spĺňajú antidopingové kritériá.

Ďalšia produktová línia pozostáva zo 6 produktov zameraných na imunitu a autoimunitné poruchy, ale aj na sezónne a chronické alergie a na likvidáciu vírusov. Neraz sa produkty tejto produktovej línie kombinujú s výrobkami na regeneráciu orgánov, pretože žiaľ, mnoho ochorení vzniká pod vplyvom autoimunitných problémov, ktoré vynikajúco rieši najmä preparát z týmusu – svetovo využívaný v takzvaných týmusových terapiách.

Ďalšie dve produktové rady sú zamerané na omladenie pokožky, rast vlasov a rôzne ochorenia pokožky, exémy a zápaly. Tým sa budeme venovať neskôr v osobitnom príspevku.

„Pre získanie presvedčenia klientov a pacientov, že bioaktívne peptidové ultrafiltráty sú pre nich správnou voľbou, je potrebné poskytnúť im čo najviac informácií. Pre tento účel sme zriadili webovú stránku reconvel.sk. Stránku máme v pláne doplniť o odborné popisy fungovania našich jednotlivých výrobkov a o konkrétne prípady, ktoré sa nám za posledné roky podarilo úspešne vyriešiť. Aj laická verejnosť je totiž natoľko inteligentná, že sa s radosťou zahĺbi do problematiky, najmä keď sa jedná o zdravie. Ako sme však už spomenuli, obzvlášť pri vážnejších zdravotných problémoch, sme beztak zástancami odborných konzultácií, ktoré ochotne zrealizuje náš personál, predovšetkým pán Milan Čižmár, poverený vedením spoločnosti. Z konzultácií potom vychádza nielen výber produktu, ale aj dávkovanie.” poznamenáva Ing. Karol Školník

U bioaktívnyh peptidových ultrafiltrátov za obdobie niekoľkých rokov používania zatiaľ tím spoločnosti Cell Core Laboratory, ani spolupracujúci lekári, nezaregistrovali žiadne kontraindikácie, čiže sa môžu kombinovať s akýmikoľvek doplnkami výživy aj liekmi. Tiež nemajú žiadne nežiadúce účinky, čo znie neuveriteľne. Dôvodom je však ich podstata. Sú presne tým, z čoho pochádzame – z peptidov. A pri rastlinných ultrafiltrátoch, z ktorých by sme mohli mať obavu, či neobsahujú alergény, negatívnou odpoveďou je zas princíp spracovania. Pri ultrafiltrácii totiž cez filter prejdú len molekuly, ktoré sú násobne menšie ako alergény a vírusy, takže laboratórne spracované výrobky sú absolútne čisté.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Ďaľšie správy