6.6 C
Bratislava
pondelok, 8 marca, 2021

Celebrity – Necelebrity. Počas sviatkov budete aj vy sedieť doma! BEZ VÝNIMKY !

Dôležité momenty

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Čo robila moderátorka v dome Roba Opatovského?

Pár dní na to, ako vyšla Robová nová skladba Tajný recept aj s videdoklipom je tu nová milá verzia....

7 tipov na tie najkrajšie letné zážitky na Liptove

Leto na Slovensku môže mať veľa podôb. Zážitky z nádhernej prírody, výlety lanovkami, adrenalín na atrakciách, relax pri vode, skvelé...

Tieto sviatky sa nesú v skutočne netradičnom duchu a neobvyklej atmosfére. Áno! Už to znie zrejme “otrepane” ale je to fakt. Dôvodom je Koronavirus – ochorenie, ktoré nás zásadne obmedzilo. Mnohí sme svoje tradičné Veľkonočné zvyky museli zásadne zmeniť. A ani naše celebrity sa nestali výnimkou. Ako prežívajú tieto sviatky oni ? Zisťovali sme to pre Vás.

Tak napríklad taká živelná rockerka 
LENKA “LERA” RAKAR – speváčka, herečka a moderátorka v tom má úplne jasno.

Veľkonočné sviatky sú pre mňa odjakživa spojené s kresťanskými a východniarskými tradíciami. Tento rok je iný, nakoľko som neodcestovala za svojou rodinou, ale ostala som doma v Senci. 

Našťastie bývam v susedstve s manželmi Drapákovcami (Pali a Janette) a tak sme si pripravili skvelé jedlo, na sociálnych sieťach sme pozerali omše a obrady, nechýbal veľkopiatkový filmový večer s filmom, ktorý tradične v tento deň pozerám už niekoľko rokov – “Umučenie Krista” v réžii Mela Gibsona, v hlavnej úlohe s Jimom Caviezelom. Takto spoločne trávime tieto sviatky, varíme, cvičíme, spievame si, píšeme piesne a snažíme sa tvoriť nové. Keďže som už dlhé roky vegetariánka, moje sviatočné menu je trošku zdravšie a odlišné od štandardných mäsitých pokrmov, ale myslím, že dokážem z mojich ingrediencií vždy vyčarovať chutné, zaujímavé a jedninečné dobroty. Už viac ako mesiac som naozaj doma a dúfam, že sa čoskoro situácia zmení a ja budem môcť opäť koncertovať a hrať v divadle.

NIET POCHÝB ŽE LERA JE ŽENA DO KOČA I DO VOZA, O ČOM SVEDČÍ TÁTO FOTKA 

FOTO: archív LENKA “LERA” RAKAR

O niečo inak to má zariadené sympatická a vždy usmiata televízna moderátorka a rozhlasová spíkerka MARTINA COMISSO

Sviatky trávim neobyčajne, sama v Bratislave a keďže je toto karanténne obdobie, ani som si veľmi nevšimla, že je Veľká noc. Som často za klavírom, hrám a spievam, občas idem do prírody na hodinku, kde nik nie je, ale prevažnú časť trávim na svojom balkóne. Myslím, že som už k nemu prirástla. Posledné dni na ňom presedím hodiny, opaľujem sa, zhadzujem vrstvy a snáď aspoň poteším “spolukaranténnikov” oproti na balkónoch, dodáva so smiechom Martina. 

KVALITNÁ HUDBA, DOBRÉ JEDLO A KRÁSNY ÚSMEV. AJ TÝMTO JE ZNÁMA MARTINA COMISSO

FOTO: archív MARTINA COMISSO

Trpkejšiu príchuť majú tieto sviatky u šperkára TOMÁŠA “TOPU” STRÍŽA. Rodina je pre neho preto logicky na prvom mieste.  

Sviatky sa snažím tráviť spolu s rodinou, aj keď tieto sú pre mňa, a celú našu rodinu, úplne iné, keďže sme ich od malička trávili so starkou a tá nás nedávno opustila. Je to pre nás trošku také smutnejšie obdobie. Avšak spomíname na ňu len v tom najlepšom. Celkovo, toto obdobie spojené s aktuálnou situáciou, sa snažíme ešte viac venovať náš čas sebe navzájom, najbližším. Čo ma tak trošku úprimne štve je to, že nemôžem ísť vyoblievať, vyšibať a navoňať kamošky fialkovým, nie až tak dobre voňavým parfémom, dodáva Tomáš s úsmevom. 

PREDOVŠETKÝM KVÔLI RODINE SA ALE SNAŽÍ TOMÁŠ POZERAŤ AJ V NÁROČNOM OBDOBÍ NA SVET OPTIMISTICKY.

FOTO: archív TOMÁŠ “TOPA”STRÍŽ

Jeden druhého si hlavne v zdraví užívajú počas sviatkov aj MANŽELIA PAĽO A JANETTE DRAPÁKOVCI – speváci, ktorí ale nie sú neustále sami. 

Veľkonočné sviatky sú pre nás už dlhé roky sviatkom pre rodinné stretnutia a uctenie si vzkriesenia Ježiša Krista. Počas sviatkov sme zvykli ponavštevovať svojich blízkych a priateľov,  na Veľkonočný pondelok sme so synom Miškom chodili šibať všetky rodine známe ženy, aby boli po celý rok zdravé a navoňali sme ich voňavkou. Začínali sme vždy ráno doma, kedy sa nám aj párkrát podarilo Janettku hodiť do vane plnej studenej vody, potom vyšibať a poliať voňavkou, potom sme išli ďalej. Počas Veľkonočného trojdnia som samozrejme absolvoval všetky liturgie Veľkej noci. Tento rok nás všetkých zastihla karanténa, ktorú musíme akceptovať a dodržiavať v maximálnej miere, pretože je to veľmi dôležité. Aj všetky liturgie sme sledovali cez TV, alebo sme s Lerkou Lenkou Rakár – našou úžasnou susedôčkou, sledovali bohoslužby zo živého vysielania kňaza Martina Šafárika cez Facebook. 

Vychutnali sme si všetky ostatné zvyky, ako šunku, šalát, klobásku či vajíčka.

Medzitým sme nezabudli každý druhý den cvičiť a udržiavať naše telá, aby sme vedeli odolávať chorobám. Takéto sú naše tohoročné Veľkonočné sviatky.

PAĽO A JANETTE SVOJU LÁSKU PREJAVUJÚ AJ NESKUTOČNÝM OPTIMIZMOM 

FOTO: archív PALO A JANETTE DRAPÁKOVCI

Nuž takto sviatkujú naše osobnosti, a my z redakcie NovinyDnes.sk želáme ešte nádherný zvyšok Veľkonočných sviatkov nielen im, ale hlavne vám všetkým. A nezabudnite. ZOSTAŇTE DOMA, PRETOŽE SPOLU TO ZVLÁDNEME

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Ďaľšie správy