6.6 C
Bratislava
pondelok, 8 marca, 2021

Danko už nie je kapitánom! Prijal to s rešpektom.

Dôležité momenty

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Čo robila moderátorka v dome Roba Opatovského?

Pár dní na to, ako vyšla Robová nová skladba Tajný recept aj s videdoklipom je tu nová milá verzia....

7 tipov na tie najkrajšie letné zážitky na Liptove

Leto na Slovensku môže mať veľa podôb. Zážitky z nádhernej prírody, výlety lanovkami, adrenalín na atrakciách, relax pri vode, skvelé...

Minister Jaroslav Naď podpísal rozkaz, ktorým zrušil hodnosť kapitána pre Andreja Danka a aj hodnosť plukovníka pre exministra spravodlivosti Tomáša Boreca, ktorého povýšil exminister obrany Glváč.

Foto: Internet

Danko je podľa Naďa oficiálne zapísaný vo vojenských záznamoch ako „odborník na zabezpečenie proviantných materiálov vo funkcii skladník – údržbár.“ Odteraz bude znovu vedený ako desiatnik v zálohe. Takúto hodnosť dosiahol po absolvovaní prezenčnej služby.

Naď povedal, že keby chcel, armáda by Danka mohla povolať do služby aj počas aktuálnej krízy. „Provianťák by sa nám teoreticky mohol hodiť,“ dodal Naď.

Andrej Danko tvrdí, že rešpektuje zrušenie svojho povýšenia. „Z hodnosti kapitán v zálohe pre predsedu SNS nevyplývali žiadne výhody. Rešpektuje rozhodnutie pána ministra Naďa, tak ako rešpektoval rozhodnutie pána ministra Gajdoša. Základnú vojenskú službu si odslúžil v zmysle branného zákona v roku 1998,“ napísala hovorkyňa SNS.

Minister Naď, zároveň povedal, že zmenil pravidlá, aby politici už nemohli byť mimoriadne povyšovaní do vysokých hodností vojakov v zálohe.

Danka povýšil v tichosti v septembri 2016 bývalý minister za SNS Peter Gajdoš. Nadviazal tým na svojho predchodcu Martina Glváča zo Smeru

Foto: Internet

Martin Glváč vo februári 2016 rozdal plukovnícke hodnosti viacerým vtedajším členom druhej Ficovej vlády, ktorí v mladosti absolvovali prezenčnú vojenskú službu. Plukovnícku hodnosť pridelil vtedajšiemu premiérovi Ficovi, ďalej ministrovi Borecovi, Lajčákovi, Richterovi, Maďaričovi, Jahnátkovi a Hudákovi.

Exminister spravodlivosti a súčasný šéf Slovenskej komory advokátov Borec bol však podľa Naďa jediný, ktorý si bol hodnosť „zapísať“ aj na okresný úrad, čím sa z neho stal oficiálne plukovník v zálohe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Ďaľšie správy