6.6 C
Bratislava
pondelok, 8 marca, 2021

Rúška na tvár dobýjajú svet módy. Stylisti či návrhári pustili uzdu fantázií.

Dôležité momenty

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Čo robila moderátorka v dome Roba Opatovského?

Pár dní na to, ako vyšla Robová nová skladba Tajný recept aj s videdoklipom je tu nová milá verzia....

7 tipov na tie najkrajšie letné zážitky na Liptove

Leto na Slovensku môže mať veľa podôb. Zážitky z nádhernej prírody, výlety lanovkami, adrenalín na atrakciách, relax pri vode, skvelé...

Milióny ľudí v uplynulých týždňoch čelili rovnakej, hoc na prvý pohľad nezvyčajnej  otázke. Kde vziať ochranné rúško na tvár ? Porozprávali sme sa preto so slovenským módnym návrhárom a stylistom Patrikom BADÓM. 

PATRIK BADÓ, slovenský módny návrhár & stylista 

FOTO: archív PATRIK BADÓ

Nedostatok ochranných rúšok nielen pre prvú líniu – teda zdravotníckych pracovníkov, ale i bežných ľudí keďže sa rúško stalo povinným vyvolal reakciu u módnych značiek a výrobcov odevov.

Rozhodli sa preto vyplniť medzeru pomocou svojich existujúcich výrobných kapacít.

FOTO: @lombardi_ruska @lombardifashionba

“Mám na mysli napríklad Módne domy ako Saint Laurent, Balenciaga alebo Gucci v ich dielňach vo Francúzsku namiesto výroby odevov presedlali na výrobu chirurgických tvárových masiek, aby tak pomohli francúzskemu systému zdravotnej starostlivosti. Podobný model začalo nasledovať aj mnoho firem na Slovensku a samozrejme i slovenskí módny návrhári”, hovorí Patrik BADÓ.

FOTO: @lombardi_ruska @lombardifashionba

V mnohých ázijských krajinách je “obliekanie” si rúška pred odchodom z domu rovnako bežné ako obúvanie sa. ”Zo dňa na deň sa ochranné rúško stalo aj naším spoločníkom pri odchode do práce, na nákup či na prechádzku”, doplňa stylista.

RÚŠKO – LEN OCHRANNÁ POMÔCKA ? OMYL ! UŽ AJ MÓDNY DOPLNOK 

Pochopiteľne rúško nás má chrániť a chrániť ľudí okolo nás. Patrik BADÓ má na to jasný názor. “Prečo ho nezakomponovať do svojho outfitu a ukázať, že rúško nemusí byť len ochrannou pomockou – obzvlášť keď všade naokolo nám prízvukujú že #rúškoniejehanba”, tvrdí módny návrhár. Koniec-koncov, veď príklad nemusíme hľadať ďaleko. Cyklamenové rúško našej pani prezidentky Zuzany Čaputovej vyvolalo vlnu pozitívneho ohlasu a nezostalo nepovšimnuté aj za hranicami našej krajiny.

PREZIDENTKA SR ZUZANA ČAPUTOVÁ A JEJ RÚŠKO ZLADENÉ SO ŠATAMI

FOTO: Internet 

LUXUSNÉ MASKY NA TVÁR – ĎALŠÍ POKROK V TRENDOCH

Naši módny návrhari tvoria nápadité a štýlové rúška, ktoré budeme vyhľadávať zrejme čoraz častejšie a slúžiť nám budú ešte asi hodnú chvíľu. No svojim trendy vzhľadom sa určite zakomponujú veľmi rýchlo do nášho každonenného žitia. Jedným z tých, ktorí sa rozhodli oživiť módu aj na tvári je nielen módny návrhár a stylista Patrik BADÓ, ale i jeho spoločník návrhár Jozef GRONDŽÁK. Práve u nich, v jednom z vyhľadávaných módnych domov Lombardi Fashion House nájdete širokú škálu rúšok ku každému outfitu. Ich kúsky nájdete z pohodlia domova nielen v našej galérii, ale i na instagrame @lombardi_ruska či na @lombardifashionba , kde si môžete rúško pokojne aj objednať.

MÓDNY NÁVRHÁR JOZEF GORNDŽÁK S MODERÁTORKOU NOROU KRCHŇÁKOVOU S RÚŠKAMI Z DIELNE LOMBARDI FASHION HOUSE

FOTO: @lombardi_ruska @lombardifashionba
FOTO: @lombardi_ruska @lombardifashionba

Nuž , raz darmo, ak chceme byť IN a trendy, musíme ísť s dobou. “A v tomto prípade nielen to, ale tiež byť aj zdraví a v bezpečí”, dopĺňa módny návrhár Patrik BADÓ. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Ďaľšie správy