4.7 C
Bratislava
pondelok, 8 marca, 2021

Slovenskí vedcí pokračujú v intervencii za zdravie

Dôležité momenty

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Čo robila moderátorka v dome Roba Opatovského?

Pár dní na to, ako vyšla Robová nová skladba Tajný recept aj s videdoklipom je tu nová milá verzia....

7 tipov na tie najkrajšie letné zážitky na Liptove

Leto na Slovensku môže mať veľa podôb. Zážitky z nádhernej prírody, výlety lanovkami, adrenalín na atrakciách, relax pri vode, skvelé...

V minulosti sme na našich stránkach informovali čitateľov o slovenskej spoločnosti Cell Core Laboratory a o jej preparátoch značky Reconvel. Spolu s prof. Ing. Pavlom Babušíkom, CSc, Dr. h. c. – vedúcim laboratória a s pánom Milanom Čižmárom – riaditeľom spoločnosti sme priblížili princípy fungovania bioaktívnych peptidových ultrafiltrátov, proces ich výroby, aj podporu pacientov s ochorením Covid-19 v Ružomberskej nemocnici a v DSS Pezinok. Medzitým sme postrehli, že aktivity laboratória neutíchajú ani po vlne pandémie. 

Pán Čižmár, čomu ste sa vy a vaša spoločnosť venovali v posledných týždňoch? Zaregistrovali sme v médiách viacero vašich aktivít.

Pandémia nás priviedla k rýchlej reakcii a podarilo sa nám skombinovať tri naše produkty do účinnej trojkombinácie podchycujúcej imunitu, aj boj s vírusom ako takým. V kombinácii týchto dvoch základných princípov sa nám podarilo pomôcť pri liečbe viacerých pacientov. Mali sme aj prípad, kedy pani, ktorá pricestovala zo zahraničia, bola 52 dní pozitívne testovaná na Covid-19 a už po štyroch dňoch používania našich bioaktívnych peptidových ultrafiltrátov bola negatívna, ako aj po opakovanom teste po 10 dňoch. Tento prípad bol pre nás veľkou satisfakciou, že naša práca má skutočne význam a že sme vo veľmi krátkom čase dokázali nakombinovať účinný preparát. 

Ako sa vraví, život však ide ďalej a žiaľ spolu s ním aj život mnohých ľudí, ktorí majú závažné zdravotné problémy. Rozhodli sme sa preto, že bezplatne ponúkneme naše preparáty  aj limitovanému počtu onkologických pacientov. Zamerali sme sa na veľmi rozšírený druh ochorenia mužov po štyridsiatke, na rakovinu prostaty. Na Slovensku pribúda ročne až 2500 mužov s týmto ochorením. Preferujeme používanie našich preparátov pod lekárskym dohľadom, preto sme nadviazali spoluprácu aj s renomovanými urológmi.

Podobne sme chceli využiť naše úspechy z minulosti s kardiologickými pacientmi a verím že spolupráca, ktorú sme zatiaľ v rovine plánov začali s Národným ústavom srdcových a cievnych chorôb v Bratislave, prejde do fáze realizácie a úspešných klinických testov.

Veľmi nás tiež potešila otvorenosť jedného z našich partnerov, ktorý nam popri uvoľňovaní opatrení a opätovnom otvorení škôl a predškolských zariadení, umožnil venovať deťom súkromného predškolského zariadenia v Nitre preparáty na podporu imunity.

Ďalšou z našich aktivít je podpora športu. V minulosti sa nám podarilo merateľne zvýšiť výkon vrcholových športovcov, respektíve natoľko zlepšiť regeneračné schopnosti ich organizmu, že mohli stupňovať svoju tréningovú záťaž, čo ich doviedlo k lepším súťažným výsledkom. Aby sme mohli spolupracovať s naozaj svetovými vrcholovými športovcami, práve testujeme naše výrobky v svetovo uznávanom laboratóriu v Kolíne nad Rýnom v Nemecku, ktoré certifikuje výživové doplnky z hľadiska antidopingu. Nechcem predbiehať, no verím že v najbližšom článku vám budeme môcť predstaviť prvých slovenských športovcov svetovej úrovne, ktorí sa stanú tvárami našich produktov a ktorí čakajú na potvrdenie čistoty preparátov Reconvel z kolínskeho laboratória.

To znie veľmi zaujímavo. Môžte našim čitateľom priblížiť, ako by sa mohli uchádzať o podporu vo veci riešenia ich onkologického zdravotného problému? Čo ich v prípade vášho výberu čaká?

V podstate ideme dvoma smermi. Jedným je výber pacientov v limitovanom počte priamo v urologických ambulanciách, s ktorými spolupracujeme. Druhým mala byť podobne, ako u poskytovaní trojkombinácie na boj s koronavírusom, výzva na sociálnych sieťach. Tento spôsob informovania o bezplatnom poskytnutí preparátov je však natoľko regulovaný prevádzkovateľmi sietí, že je prakticky nemožné informovať pacientov o tejto možnosti. O to sme viac vďačný aj vášmu denníku za to, že sa môžme prihovoriť vašim čitateľom.

Obe skupiny čaká pokračovanie v liečbe podľa pokynov svojho lekára, len naviac používať naše ultrafiltráty. V závislosti od druhu a štádia ochorenia, užívajú sa 2-3 dvojmililitrové ampulky preparátu, jeden až trikrát denne. Jedná sa o tekutý roztok s vysokým podielom peptidov, ale aj mukopolysacharidov, vitamínov, minerálov a iných anorganických látok, ktorých rozmer je po ultrafiltrácii v našom laboratóriu do 1 nanometra, čiže milióntiny milimetra. Peptidy sú často orgánovo špecifické, čiže zdrojom preparátov sú orgány mladých zvierat, ktorých peptidy, čiže najmenšie stavebné proteínové reťazce sú identické u človeka, aj u prakticky všetkých stavovcov. Používateľovi tak jednoduchou aplikáciou pod jazyk vpravíme účinne látky priamo do krvného riečišťa, kde ich z krvi príjmu bunky postihnutých orgánov a žliaz, respektíve proteínové reťazce v bunkách.

Posilnená imunita, pomoc pri autoimunitnom probléme a potlačení zápalových procesov, ako aj pomoc pri znížovaní mitotického indexu delenia nádorových buniek, ruka v ruke s konvenčnou alopatickou liečbou dovedú pacienta k lepším výsledkom, čo veríme že čoskoro preukážeme aj klinickými testami.

V úvode nášho rozhovoru ma zaujal prípad pacientky s ochorením na Covid-19. Ako si vysvetľujete až tak rýchly účinok vašich preparátov?

Prax nám ukázala viacero veľmi rýchlych reakcií postihnutých organizmov pacientov u mnohých ochorení. Obzvlášť v prípadoch, kedy je kľúčovým problémom problém imunity a autoimunity, máme pri kombinácii orgánových a rastlinných preparátov veľmi dobré výsledky. Imunita je takpovediac alfou a omegou väčšiny ochorení a dobrá skladba s dobre zvoleným dávkovaním, robí podľa našich empirických skúseností vynikajúcu službu popri liečbe podľa zachovaných pokynov a liečbe ošetrujúceho lekára, čomu sa tešíme my aj pacienti. Jedným dychom však musím dodať, že v biológii nie je všetko jednoznačné a každý organizmus reaguje inak. Aj preto sa snažíme pristupovať ku každému jednotlivcovi veľmi osobitne a prihliadame na mnoho faktorov, vrátane anamnézy už od detstva, kde sa často skrýva koreň problému či ochorenia.

V rámci podpory športovcov, na aké mená sa môžme tešiť, že budú rásť v úspešnosti na svetových súťažiach?

Ako som spomínal, počkajme si na antidopingové testy, aby sme mohli s istotou nasadiť celoročný program výživovej podpory našich športovcov. Zatiaľ len prezradím, že máme predjejdnané partnerstvo s jedným pretekárom z oblasti zimného olympijského športu, jedného halového športu a jednáme tiež vo veci jedných z najoblúbenejších individuálnych letných športov. Chystáme sa osloviť aj nejaké slovenské a zahraničné športové kluby.

Chápem že nechcete predbiehať udalosti, preto sa teším na ďalší rozhovor s vami, ktorý nám snáď odhalí viac. Prezraďte nám však, čo chystáte, okrem spomínaného s vašou spoločnosťou z dlhodobejšieho hladiska?

Je toho veľa, čo pripravujeme, no najviac by snáď za zmienku stála naša vízia, podobne ako je to v zahraničí, zriadiť na Slovensku sanatórium pre pomoc pri riešení širokej škály zdravotných problémov, ale aj pre udržanie dobrej kondície klientov, či pre ich omladenie. Tu by sme chceli skombinovať známe terapeutické princípy, relaxačné aktivity, edukáciu klientov a používanie našich peptidových ultrafiltrátov a špeciálnej placentárnej kozmetiky.

Zaujímavý plán, ktorý je podnetný aj na ďalšie samostatné rozhovory, ktoré radi opäť zrealizujeme pre našich čitateľov, či už v téme športu a antidopingu, klinických testov vážnych ochorení, alebo spomínaného sanatória. Prajeme veľa úspechov.

Ďakujem a s prianím predovšetkým veľa zdravia, pozdravujem všetkých vašich čitateľov.

1 komentár

  1. Moj syn Alexik užíva RECONVEL . Jeho diagnoza je :Detska Mozgová obrna , tripareza, stranizmus a epilepsia . Užívanie tejto liečby nás úplne oslobodili od epilepsie .Od tej doby Alexik už nemá epilepticke záchvaty. Jeho zdravotný stav sa zlepšil vo všetkých smeroch . Imunita, reč, chôdza , stabilita , pozornosť a chodi uz krásne o štvorbodovych barličkach a bez epilepsie . Liečbu užívame i ked nie pravidelne s prestávkami no i to je dobrá skúsenosť , kedže Alexik sa nevráti späť i keď máme pauzu. Máme velmi dobrú skúsenosti s touto liečbou . Ďakujeme za tuto možnosť , kde sú viditeľne a trvácne výsledky .

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Najnovšie správy

Ministerstvo zdravotníctva: Krajiny V4 rokovali o prípravách na vakcináciu

Spolupráca krajín V4 v boji s pandémiou pokračuje. Na pravidelnom rokovaní COVID-19 informačného V4 centra sa delegácie informovali o...

Ďaľšie správy